PKZ #04 - Odborové zväzy zaslali zamestnávateľovi odpoveď a návrh na znenie PKZ na roky 2019-2020

Dňa 9.novembra 2018 predložil zamestnávateľ Slovak Telekom, a.s. návrh novej podnikovej kolektívnej zmluvy na roky 2019-2020. V zmysle Zákona o kolektívnom vyjednávaní sme mali (odborové zväzy) 30 dní na odpoveď k návrhu. Koncom novembra oba odborové zväzy najprv samostatne a 3.decembra na...

Späť na článok

Komentáre (14)
7.december 2018 9:41 / Viera JEDLIČKOVÁSlovak Telekom

Držím palce pri vyjednávaní.

7.december 2018 10:38 / Peter TOMAŠOVIČSlovak Telekom

Tiež držím palce pri vyjednávaní a takisto prejavujem svoju podporu aj takto neanonymne. Dúfam, že sa pridá viac ľudí a budete úspešní. Ďakujem.

7.december 2018 10:39 / Andrej KMEŤSlovak Telekom

Vopred ďakujem.

7.december 2018 10:53 / Ľubomír KUPKASlovak Telekom

Podporujem Vás a držím palce pri vyjednávaní!

7.december 2018 13:16 / Richard HINDÁKSlovak Telekom

Tiež vopred ďakujem a držím palce.Návrh mi pride racionálny a nie premštený a dehonestujúci ako zo stany zamestnávateľa.Bojujte, sme s vami dnes myšlienkami a keď nás budete potrebovať aj činmy.

7.december 2018 13:24 / Richard SAVKOSlovak Telekom

U mna taktiež podpora a držím palce

7.december 2018 17:10 / Juraj TÓTHSlovak Telekom

Dúfam, že sa podarí vybojovať čo najviac bodov z tohto návrhu OZ. Ďakujem predsedníctvu a vyjednávačov za oba OZ držím palce. Máte aj moju podporu.

10.december 2018 9:42 / Diana JURÍKOVÁSlovak Telekom

suhlas...suhlas...suhlas...

10.december 2018 7:16 / Vladimír HRICSlovak Telekom

Súhlasím a podporujem.vela ludí stojí za OZ a drží palce.

10.december 2018 9:51 / Kamila MELUŠOVÁSlovak Telekom

A v akom počte bude podpora dostatočná?
Návrh PKZ ma veľmi potešil, zostávam s plnou podporou aj podpisom pod názorom. A tiež potešujúce bolo info., od kolegov, že na Vianočnej veselici bolo všade veľa miesta. Vari už sa prebúdzame?...konečne.

10.december 2018 13:31 / Ľudovít RAPOŠ Slovak Telekom

Rad by som vedel motivaciu za týmito navrhovanými bodmi:
- predĺženie dovolenky - na co je toto dobre? Ideme odmenovat ludi, ktori si vycerpaju dovolenku? Bud nechat tak ako to je alebo pridat vsetkym. Podmienovat to vycerpanim "normalnej" dovolenky je podobne ako keby sme dali ludom vyplatu 100e a tym, co ju minu dame este 10e.
- odmenu pri dosiahnutí veku 50 rokov - dosiahnutie veku nie je zasluha. Za zasluhu povazujem odpracovane roky vo firme. Urcite je prijemne dostat nejake peniaze navyse, ale tento dovod mi nepride dostatocny.

Kazdopadne vsak velmi dakujem za to, ze za nas bojujete.

10.december 2018 14:10 / Drahoslav LETKOSlovak Telekom

Ku každej z vyjednávacích tém prinesieme zopár viet a aj k tejto vysvetlim dovody. Skuste mrknut na posledne dva clanky o "(ne)minuti" dovolenky, o dovodoch, kvoli ktorym nuti firma vycerpat dovolenku do konca roka. Bohuzial, napriek tomu, ze uz viac nikto na minutie nebude tlacit, vsetci pocuvaju a nutia ludi "odporucanim" ludskych zdrojov, aby ju minuli. Bohuzial, ani tie dva clanky, ktore jasne naznacili, ze takyto natlak nema jedine opodstatnenie a oporu v zakone, ludia posluchaju. Na druhej strane... skuste pretlacit benefit, ktory hovori, ze "ludia potrebuju dovolenku", ked si z nej desat dni neminu a nechaju do buduceho roka. Toto je komplexnejsi problem, ktory chceme riesit spolu s firmou a jednym z rieseni je aj takato cesta.
Viac potom v samotnom clanku k tejto teme.
Dosiahnutie veku nie je zasluha, to je proste zivotne jubileum, v dnesnej dobe casto posledne okruhle, ktoreho sa clovek vo firme dozije. Smiesne a ubohe je vsak to, ze firma to v ramci "savingov na vsetkych frontoch" rusi, nie kvoli nejakej filozofii, ze je to blbost. Toto je len uspora par tisicov, nic ine.
Suhlasim s Vami, ze odpracovane roky vo firme su zasluha a osobne by som to este viac zvyraznil (dnesnych 145€ pri vyhadzovani tiez nie je primerana "odmena"), tym skor, ze vyhodenenie cloveka dva-tri roky pred dochodkom cloveka, co tu stravil cely pracovny zivot povazujem za absolutne chrapunstvo a cynizmus. Na druhej strane, mladi ludia povazuju "lojalitu" k firme za nieco nezdrave, lebo dnes leti dynamicka zmena kazde tri roky a praca dlhe roky vo firme je casto povazovane za negativum dotycneho ci jeho skostnatenie, taka je doba... Ale aj to je debata na viac ako na jednu strucnu reakciu... Mozno aj k tejto teme napiseme daco viac...
Dakujem v kazdom pripade za reakciu.

Pridať komentár

Pridávať komentár môžu len prihlásení užívatelia.

ANKETOVÉ OTÁZKY

Počet návštev 2152212
Počet loginov 101599