SpäťÚvodINFORMÁCIE - KOMENTÁRE › PKZ #07 - stručná informácia o stave vo vyjednávaní PKZ

PKZ #07 - stručná informácia o stave vo vyjednávaní PKZ

8.máj 2020 / redakcia

Od vzniku našej webovej stránky každoročne prinášame v primeranom rozsahu a vhodným spôsobom informácie o priebehu vyjednávania podnikovej kolektívnej zmluvy. Tohto roku sa vyjednávanie oproti vlaňajšku zúžilo na jediný bod - nárast základných miezd. Kolektívna zmluva ako celok, a teda aj všetky jej ostatné body, platí do konca roku 2020, resp. do konca marca 2021.

Informácie o kolektívnom vyjednávaní a niektoré súvisiace veci budú mať dočasne k dispozícii všetci zamestnanci ST bez potreby zadávania prihlasovacích údajov. Ani tohto roku však nebudeme uverejňovať detailné znenia článkov ani informácie z pozadia vyjednávania, sústredíme sa na obsah a potvrdené fakty z vyjednávania.


 

Upozornenie:

Články o kolektívnom vyjednávaní označené ikonou 'freebudú
až do ukončenia vyjednávania 
prístupné všetkým zamestnancom firmy. Doterajšie články o tohtoročnom kolektívnom vyjednávaní Dodatku č.1 k PKZ 2019-2020:


Dnes len táto stručná informácia o súčasnom stave vo vyjednávaní:

Po 'zastavení' vyjednávania a 'stiahnutí' pôvodného aj priebežných návrhov zo strany zamestnávateľa na poslednom stretnutí (preto píšem v úvodzovkách, lebo sme nepochopili zdôvodnenie stiahnutia návrhu zamestnávateľom) bol predbežne určený termín vyjednávania ďalšieho kola na 30.apríla 2020.
pozn.: podobne sa postupovalo aj v materskej firme Deutsche Telekom.

Po žiadosti zamestnávateľa na jeho odklad (pravdepodobne z dôvodu pokračujúcej nejasnej situácie ďalšieho postupu zo strany firmy - presný dôvod nám nebol oznámený) sme sa dohodli na zmene termínu vyjednávania 5.kola, ktorý bol určený na 13.5.2020.

8.5.2020 - DL

ANKETOVÉ OTÁZKY

Počet návštev 2574694
Počet loginov 110158