Prichádza ďalšie hromadné vyhadzovanie

Nie, nemajú radi slovo vyhadzovanie. Ale čo iné to je? A prečo to vôbec robia? Ale - prečo by to nerobili, keď im to dovolíme? Je v tejto firme niekto, čo si myslí, že to nebude hromadné vyhadzovanie? Že tu snáď ide o systémové či zmysluplné prepúšťanie nadbytočných ľudí, ktorých prácu firma...

Späť na článok

Komentáre (5)
26.október 2017 7:55 / Radoslava MIKUŠÁKOVÁSlovak Telekom

Pekne vyjadrene myslienky. Bolo by to naozaj pekne ak by sa na Slovensku nasiel aspon jeden tím, ktory by dokazal drzat spolu a mat aspon v tejto veci jednotny nazor. Za tie roky vo firme som sa s tym nestretla, prave naopak, ludia dokazu zmenit nazor niekolkokrat aj v priebehu jedneho mesiaca. Ako zafuka vietor tak menia svoje postoje. Je lahke manipulovat ludmi, ktori si nepamataju a ktori sa snazia mysliet „pozitivne“, ako im firma a principy kazu. Dolezite je predsa nebrat veci osobne, ak sa prepustanie netyka teba, tak je vsetko v poriadku... Chapem Vasu iniciativu kedze sa vo vacsej miere stretavate s nepravostou na ludoch, ale naozaj si neviem predstavit co by sa muselo stat aby to ludmi pohlo a stali jeden za druhym a chranili seba navzajom.

26.október 2017 9:21 / Marcel KAJANSlovak Telekom

v rámci DT skupiny sme prezentovaní ako vzorový príklad toho, že sa dá masívne šetriť a pritom finančne a technologicky rásť. Je to, samozrejme, nezmysel, vidíme to všetci okolo seba. To, čo predvádzajú naši manažéri v rámci tzv. "šetrenia", má za následok technologický, morálny a personálny rozpad tejto spoločnosti. Každé "ušetrené" euro nás stojí v budúcich nákladoch minimálne 2 alebo viac eur. Je to to isté, ako keby sme prestali udržiavať dom, alebo si nečistili zuby a všetci by nám tlieskali, ako krásne šetríme. Je pravdepodobné, že tí, čo to "šetrenie" realizujú, ani tí, čo im teraz tak pekne tlieskajú, tu už nebudú, keď tomu domu spadne strecha a z tých úst vypadajú pokazené zuby. Vlastne, tie zuby už padať začali, množstvo dôležitých SW bez supportu postupne dožíva. Čisté parazitovanie na budúcich výnosoch, keď sa jednoducho investície odložia o 5,10,15,20 rokov aj za cenu extrémnych dodatočných nákladov. Naozaj ťažko povedať, či je za tým úmysel, alebo iba jednoducho strach všetkých zamestnancov a manažérov na všetkých stupňoch riadenia hovoriť o veciach otvorene a nesnažiť sa stále niečo skrývať (zo strachu pred prepustením). Komunikácia zdola nahor vôbec nefunguje, všetci v tejto spoločnosti si zvykli na jednosmerný tok informácií zhora nadol. Toto je pritom technologická firma, ktorá má zo zjavných dôvodov byť riadená zdola a manažéri sa majú starať iba o to, aby sa odborníkom dobre pracovalo a mali všetko, čo k práci potrebujú. Keby tu naozaj bola prezamestnanosť, dalo sa to vyriešiť v minulosti odborným auditom, rýchlou reštrukturalizáciou spoločnosti a nárazovým zredukovaním stavu zamestnancov. Neustále traumatizovanie všetkých zamestnancov postupným prepúšťaním bez zjavného dlhodobého plánu naozaj nikomu nepomáha. Keby sme za tým chceli hľadať konšpirácie, mohli by sme povedať, že najlepší spôsob, ako zamestnancov umlčať, je nechať ich žiť v ustavičnom strachu z prepustenia. Aký benefit (okrem prémií pre top manažement) to ale má pre spoločnosť?

26.október 2017 15:14 / Juraj VACHOSlovak Telekom

Už sa mi ani nechce veriť, že táto firma prosperuje...Skutočne tí hore nevnímajú, alebo žijú v inej dimenzii ako je realita ? Radoví zamestnanci sa tu boria s každodennými problémami s dodávateľmi, štátnou správou, úradmi, naháňajú sa a to čo nestihnú urobiť v práci si nosia domov. A to všetko za ,,pánboh zaplať". V zmluve predsa máme uvedenú mzdu za prácu vrátane nadčasov. Narážam na situáciu na výstave. Ktosi z manažérov na jar podpísal zmluvu s Huawei. V čase keď sa mala rozbehnúť výstavba na plné obrátky, niekoho napadla ,,spásonosná" myšlienka zreorganizovať výstavbu, prepustiť pár ľudí, veď tí čo zostanú, to hravo zvládnu aj za nich. V tom čase v podstate rozbili to čo fungovalo, a začali sme ,,učiť Huawei" ako funguje dodávateľská činnosť pre ST. Je koniec roka a my ich stále učíme, ako sa to má robiť, bez ohľadu na to, že nám plán horí pod rukami a to čo bolo dobré a fungovalo, sme zrušili v najnevhodnejšom čase. Neviem kto a ako zdôvodní prečo sa neurobilo to čo bolo plánované a hlavne kto bude za to zodpovedný... Alebo že by sa chystalo niečo veľké ?

27.október 2017 7:40 / grafikSlovak Telekom

Tu pomôžu už len nátlakové akcie zamestnancov, poďme do toho!!!
Nebudeme tolerovať znižovanie mzdových nákladov v ST tlačené zo strany DT, keď v DT zarábajú násobne viac.

27.október 2017 12:06 / Marcel KAJANSlovak Telekom

podľa skúseností zo zahraničia by nám v tomto určite vedeli pomôcť aj odbory v Nemecku. Oni sú si totiž vedomí toho, že pri veľkých platových rozdieloch majú majitelia tendenciu presúvať činnosti do krajín s nižšou mzdou, takže je aj v záujme nemeckých odborov, aby mzdy v dcérach DT rástli čo najviac. Francúzske odbory napr. veľmi detailne kontrolujú platové pomery v dcérskych spoločnostiach na "východe" Európy (teda v strede Európy) a dokonca sú ochotní štrajkovať za to, aby sa zdvihli platy v týchto štátoch.

Ak sa bavíme o primeranej výške platov, treba si uvedomiť, že Slovensko patrí v EÚ medzi štáty s najnižším podielom mzdových nákladov k tržbám súkromných spoločností. Inými slovami, všade inde sa z tržieb "rozdá" zamestnancom podielovo viac, ako u nás. Pre príklad myslím nemusíme chodiť ďaleko, ST je ideálnym príkladom takéhoto správania sa firmy. Priestor na zvyšovanie miezd je tu obrovský, na začiatok by som pridal každému zamestnancovi 500 EUR. Ďaľších 500 o rok, potom už iba klasické zvyšovanie podľa vývoja inflácie a miezd v telco priemysle a boli by sme zhruba na akceptovateľnej úrovni ...

Pridať komentár

Pridávať komentár môžu len prihlásení užívatelia.

ANKETOVÉ OTÁZKY

Počet návštev 1731791
Počet loginov 85949