SpäťÚvodINFORMÁCIE - KOMENTÁRE › TELEGRAFICKY - zo stretnutia výkonného riaditeľa rezidenčného segmentu a OZ dňa 31/01/19

TELEGRAFICKY - zo stretnutia výkonného riaditeľa rezidenčného segmentu a OZ dňa 31/01/19

1.február 2019 / redakcia

Vo štvrtok 31. januára 2019 sa uskutočnilo stretnutie predstaviteľov firmy a zástupcov odborových zväzov. Zúčastnili sa ho výkonný riaditeľ rezidenčného segmentu Dušan Švalek za ST, Drahoslav Letko (OZ Telekom) a Milan Brlej (SOZPT) za odborové zväzy.

Rokovanie s výkonným riaditeľom bolo dohodnuté na predchádzajúcom stretnutí generálneho riaditeľa a zástupcov OZ. K stretnutiu, tak ako minule, len stručnú informáciu.

Výstupom zo stretnutia nie sú a ani nemôžu byť konkrétne čísla či dohody, keďže tie budú až výsledkom oficiálneho vyjednávania kolektívnej zmluvy, ktorého tretie kolo sa uskutoční budúci týždeň.

Keďže sa výkonný riaditeľ doteraz nezúčastnil kolektívneho vyjednávania, išlo skôr o informačné stretnutie, keď jednou z tém bolo vzájomné objasnenie postojov, vrátane zdôvodnenia návrhov oboch strán. OZ podrobne vysvetlili výkonnému riaditeľovi dôvody a argumenty svojho návrhu kolektívnej zmluvy, predovšetkým v bode nárastu základných miezd.

Zástupcovia OZ opäť jednoznačne dali najavo, že výška nárastu základných miezd nebola navrhnutá spôsobom 'tureckého trhu', kde na záver každá strana oproti svojmu pôvodnému extrémnemu návrhu niečo spustí. Práve naopak, suma a aj spôsob distribúcie nárastu základných miezd bol z našej strany navrhnutý po dlhom zvažovaní na úrovni, ktorú OZ i zamestnanci považujú za primeranú, resp. skôr nedostatočnú ako premrštenú a predmetom dohody určite nebude hľadanie sumy kdesi na pomyselnom kompromisnom strede. 

Obe strany sa zhodli na potrebe čo najskôr ukončiť vyjednávanie alebo sa čoskoro pripraviť na kroky, ktoré v prípade nedohody stanovuje zákon (možnosti ďalšieho postupu sme popísali na našom webe v článku PKZ #01 - Začína vyjednávanie kolektívnej zmluvy).

V rámci vyše trojhodinovej diskusie sme sa dotkli aj ďalších aktuálnych problémov a nespokojnosti zamestnancov, predovšetkým v oblasti predaj/KC/retail, a tiež nespokojnosti v súvislosti so sťahovaním do budovy Žilina-Poštová a snahy firmy o zavedenie nových pravidiel, pracovného prostredia i pracovných podmienok v novej budove. Upozornili sme na mimoriadnu nespokojnosť v zložkách CC/BO/DAS/THD s vybavením pracoviska (chýbajúce kontajnery pod pracovným stolom a nedostatok úložného priestoru) a taktiež s plánovaným neodôvodneným zamedzením zamykania kancelárií. Na žiadosť výkonného riaditeľa Dušana Švaleka bola dohodnutá zmena termínu 3.kola vyjednávania PKZ, ktoré sa uskutoční v piatok 8.februára.

Ak to bude potrebné, zamestnancom čoskoro oznámime ďalší postup a spôsob podpory vyjednávania. Ďakujeme za doteraz prejavenú dôveru a podporu.

01.02.2019 - DL

ANKETOVÉ OTÁZKY

Počet návštev 2308842
Počet loginov 104725